Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2022. december 6. kedd
Hírek témák szerint

HAJDÚNÁNÁS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2014. október 6., hétfő 14:54

Újabb munkahelyeket teremt a Kézmű Nonprofit Kft. Hajdúnánáson
Sajtótájékoztató keretein belül október 3-án jelentette be Szólláth Tibor, Hajdúnánás város polgármestere, hogy a több mint 3 éve városunkban működő könnyűipari területen országszerte több ezer főt foglalkoztató, budapesti székhelyű Kézmű Nonprofit Kft. új üzemrészt, s ezzel együtt új munkahelyeket teremt Hajdúnánáson.
 
A Kézmű Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy az elkövetkező időszakban 2 üzemegység alakul ki: bútor összeszerelő, illetve foglalkoztatási célokat szolgáló üzemegység. Mindkét egységben a fő cél a foglalkoztatás növelése. A faipari bútor összeszerelő üzemrész várható ünnepélyes felavatását követően 30 fővel kezdi meg működését október közepétől, ahol megváltozott munkaképességű, szakképzett munkavállalók jelentkezését várták, akiknek a képzését a Hajdúnánás Városi Önkormányzat támogatásával tudják megvalósítani.
 
Varga Lajos hozzátette, hogy további fejlesztéseket hajtanak végre a foglalkoztatási célokat szolgáló üzemegységben is, ahol jelenleg 70 fővel dolgoznak, de ezt a létszámot a jövőben szeretné megduplázni, sőt 200 főre emelni a társaság. Igazgató úr hangsúlyozta, hogy térségi együttműködésről is tárgyalnak a környező települések polgármestereivel, melynek legfőbb célja, hogy felmérjék a további településeken (Hajdúdorog, Görbeháza, Folyás, Polgár) lévő potenciális munkavállalók körét, akiket a hajdúnánási üzemben minél hamarabb munkavállalóként tudnának alkalmazni.
 
Szólláth Tibor, Hajdúnánás város polgármestere kiemelte, hogy örömteli, amikor egy már meglévő gyár bővíti munkavállalóinak számát, s fejleszti üzemegységeit városunkban, melynek kivitelezési munkálatait a HÉPSZOLG Kft. végzi. Polgármester úr elmondta, hogy a Járásból és a Járáson túli településekről is szeretné integrálni a cég azokat a munkavállalókat, akik megváltozott munkaképességű és tartósan munkanélküli emberek.

4 csatolt kép 3214
Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.