Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2020. február 17. hétfő
Hírek témák szerint

DUNAKESZI VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. április 10., szerda 14:45

Idén is meglátogatta a nyugdíjas klubot Dunakeszi polgármestere
Ahogy minden évben, idén tavasszal is ellátogatott a Dunakeszi Nyugdíjas Klubba Dióssi Csaba, városunk polgármestere. Vele tartottak meghívott vendégei is, a Járási Hivatalvezető, a Szakorvosi Rendelőintézet vezetője, a Városüzemeltetési osztály vezetője, valamint a Programiroda és a Kabinet vezetője, akikkel közösen megválaszolták a kérdéseket.

A találkozót minden évben nagy érdeklődés kíséri. Az előre összegyűjtött kérdések előtt Dióssi Csaba ismertette az elmúlt egy év történéseit, a megtörtént felújításokat, bővítéseket, korszerűsítéseket, majd ismertette a folyamatban lévő projekteket és a jövőbeli terveket.

A polgármester kiemelte, hogy a helyi úthálózat teljesen alkalmas arra, hogy a dunakesziek közlekedését lebonyolítsa. A mindennapos gondot a városunkon átmenő forgalom okozza, ami az M2-es elkészültével jelentős mértékben javulni fog.

Részletesen beszéltek az épülő kerékpárutakról, aszfalt javításokról, útburkolat cseréről és a járdákat érintő felújításokról is, valamint a Katonadombon épülő új parkolók építéséről. Említésre került, hogy a tavalyi évben elkészült a 2-es úton, a zavartalan áthaladás jelentősen megkönnyítő okos zebra és a lakótelepen elhelyeztek az elektromos autóknak egy töltőállomás.

Az egészségügy területével kapcsolatban, a polgármester hangsúlyozta, hogy Dunakeszin az összes háziorvosi rendelő teljesen megújul. Minden önkormányzati háziorvosi rendelőben, egy új időpont foglaló és beteghívó berendezés lesz, ami megoldást kínál majd a hosszú várakozási idő problémájára. Említésre kerültek a Szakorvosi Rendelő felújításának részletei és munkáinak ütemezése, a Tóvárosi rendelő megnyitása, valamint a Casalgrande téri rendelők és a Liget utca rendelő felújítása is.

Az előre összeírt kérdések megválaszolása után a klubtagok személyesen is feltehették kérdéseiket és a helyszínen érdeklődhettek a problémáikra megoldást kínáló lehetőségekről.

A találkozó zárásaként Terbe Józsefné, Csöpi néni kért szót és megindultan, mondott köszönetet polgármester úr és a képviselő testület által végzett munkáért, háláját fejezte ki a városunkban évek óta zajló nagy fejlesztések, változások továbbá az egyre szépülő, jobbá és élhetőbbé váló Dunakeszi miatt, mert Dunakeszin jó élni!

Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.