Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2022. június 25. szombat
Hírek témák szerint

AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2021. október 6., szerda 19:59

Kiruccanás a Kanári-szigetekre
2021. 09.28. szerda egy átlagos napnak indult a legtöbb ajkai tanuló számára, de biztosan nem így volt az ajkai Fekete István - Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium egy maroknyi 7. b osztályos tanulója számára. Ők ugyanis angol tanáruk és a modern infokommunikációs eszközöknek köszönhetően 10 órakor virtuális kirándulást tehettek a Kanári-szigetekre.  A tanulók nem is olyan régen hallhatták a Spanyolországhoz tartozó szigetek nevét a hírekben, hiszen szeptember 19-én kitört a sziget vulkánja. Ekkor még nem is sejtették, hogy hamarosan a közelben lévő iskola diákjaival fognak majd angol órán online ismerkedni.Intézményünk életében évek óta fontos szerepet játszanak az eTwinning-projektek, hiszen kiváló terepet biztosítanak az osztálytermen kívüli nyelvgyakorláshoz. Ebben a tanévben is csatlakoztunk több projekthez, amelyek közül az egyik lehetővé tette, hogy a tanulók egy tenerifei iskola diákjaival találkozzanak online. A projekt címe: „Travel east, travel west, sharing culture is the best” azaz „Utazz akár keletre, akár nyugatra, a legfontosabb a kultúra”. A projektben Franciaország, Spanyolország, Svédország, az Egyesült Királyság és Magyarország tanárai és 13-18 év közötti tanulói vesznek részt hetvenen.  A projekttevékenységek két nyelven: angolul és franciául valósulnak meg. A projekt elsődleges célja, hogy a különböző országok tanulói közötti gördülékeny idegennyelvű kommunikációt támogassa és kulturális jellemzőiket megismertetve a többi résztvevővel tágítsa a tanuló látókörét. A Fekete-Vörösmarty diákjai közül jelenleg 18 fő vesz részt, angolul és franciául tanuló diákok vegyesen. A résztvevő diákok nemzetközi csoportban fognak blogolni, saját iskolájukról készítenek videót, bemutatják országukat. Az online kommunikáció mellett a hagyományos levélalapú is előtérbe kerül, ezért karácsony és húsvét alkalmából képeslapokkal lepik meg a résztvevő országok diákjai egymást. A projektnek ráadásul egy kabalája is lesz, amit körbeutaztatnak országról országra, így téve kézzelfoghatóvá a nemzetközi kapcsolódást. Diákjaink számára folyamatosan igyekszünk lehetőséget biztosítani a nemzetközi projektekben való részvételre, több évtizedes tapasztalatunk mondatja velünk, megéri csatlakozni. ACES, Erasmus (Comenius), eTwinning, de legyen egy testvérvárosi kapcsolat (Unna, Weiz), a nemzetközi projektekben való részvétel során szerzett élmények életre szólóak. Ezért is kapcsoltunk nagyobb sebességre: a 2021/2022-es tanév során iskolánkban az 5. évfolyamtól felmenő rendszerben bevezetésre került az emelt szintű idegennyelv oktatás, emiatt a fenti pályázatok még inkább hangsúlyt kapnak. Hogy a diákok nemcsak nyelvi, de digitális és szociális kompetenciái is  fejlődhessenek, és hogy akár életre szóló barátságokat, kapcsolatokat szerezhessenek más országok diákjaival. Fekete István - Vörösmarty Mihály Általános Isk. és Gimn. Padosné Kiss Eszter angol-francia nyelvtanár
Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.