GYŐR-MOSON-SOPRON VÁRMEGYEI ÖNKORMÁNYZAT
2009. június 24., szerda 12:49

I.fokú belvízvédelmi készültséget rendeltek el
Az ÉDUVIZIG ma késő délelőtti tájékoztatása szerint a kedvezőtlenül alakuló belvízállások miatt a központi védelemvezető 2009. június 24-én, szerdán 10.00 órától I. fokú belvízvédelmi készültséget rendelt el a 01.05. sz. (Mosoni-Duna bal parti), a 01.06. sz. (Rábca-Hansági) és a 01.15. sz. (Kapuvár-Hansági belvízvédelmi szakaszokon. A Dunán kialakult árhullám és a hidrológiai előrejelzés alapján ma reggel 6.00 órától a 01.03. Vének-dunaremetei és a 01.04. Dunaremete-rajkai árvízvédelmi szakaszokon már I. fokú árvízvédelmi készültség van érvényben.

A szakemberek már tegnap késő délután felhívták a figyelmet arra is, hogy az áradó vízállás tendenciája alapján a győri rakpart és az aranyparti szabad strand a szerda délelőtti órákban várhatóan víz alá kerül.