ALGYŐ NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2011. május 11., szerda 10:33

Cél az esélyegyenlőség növelése - másfél millió forintos támogatás az Algyői Általános Iskolának
Algyő Nagyközség Önkormányzata sikeresen pályázott az esélyegyenlőséget szolgáló intézkedések és az integrációs rendszerben részt vevő intézményekben dolgozó pedagógusok támogatásáról szóló 5/2011. (II. 15.) KIM rendeletben foglaltakra. A támogatás feltétele volt, hogy a fenntartó az általa fenntartott intézményben az Integrációs Pedagógiai Program (IPR) szerint képesség-kibontakoztató, integrációs felkészítést szervezzenek.
 Az Algyői Általános Iskola összesen 1.496.650 Ft támogatásban részesült, melyet az esélyegyenlőséget szolgáló intézkedések (program támogatása: 882.450 Ft) és az integrációs rendszerben részt vevő intézményekben dolgozó pedagógusok támogatásárára (pedagógusok kiegészítő bérpótlék: 614.200 Ft) kell fordítani.
Az ún. IPR program folytatásaként a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek szakmai integrációjára és képesség-kibontakoztatására kerül sor.  Az érintett tanulók nevelése és oktatása speciális egyéni fejlesztési tervek szerint valósul meg.

Bővebb információ kérhető: Algyői Általános Iskola, T.: 62/517-192.