NAGYKÁLLÓ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. július 15., péntek 10:58

Pali bácsi 97évesen a legidősebb kállói férfi
Erdei Pál hivatalosan is Nagykálló legidősebb férfi lakosa. Születésnapja alkalmából köszöntötte családja, ismerősei és a város nevében Juhász Zoltán polgármester és Sőrés László, az ünnepelt önkormányzati képviselője. Bár ez a 97. évfordulója volt, Pali bácsi jó egészségnek örvend, friss és szívesen osztja meg bölcsességeit környezetével. Nagykállóba nemrég költözött, korábban Érpatakon élt, dolgozott, ahol több évtizeden keresztül kisbíróként dobolta ki a fontosabb híreket. Az élet nem bánt vele kesztyűs kézzel, az iskola kijárása előtt már dolgoznia kellett, pásztor volt Dessewffy gróf szolgálatában. A nehézségek soha nem akarták kikerülni, mégis becsülettel dolgozta végig munkás éveit, azonban a hadifogolyként eltöltött időket szívesen elfelejtené. Az ünnepelt jól érezte magát, szerettei körében szívesen ünnepel, feltéve, ha a család egyetértésben van, adta hírül a Nagykállói Tv.

3 csatolt kép Erdei PálErdei PálErdei Pál