BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. július 19., kedd 15:19

Békés „Polgárőr Város” címmel büszkélkedhet
„Polgárőr Város” kitüntető címet adományozott az Országos Polgárőr Szövetség Elnöksége békési önkormányzatának a polgárőrök közelmúltban megtartott országos találkozóján. Izsó Gábor polgármester elmondta: az eltelt évek során bebizonyosodott a hazai települések, így Békésen is, hogy egyre nagyobb szükség van a polgárőrök önkéntes munkájára. A városban 1994 óta működik az egyesület. Jelenleg 96 tagja van, akik kiváló kapcsolatot tartanak fent a településsel. Több a város által szervezett rendezvényen segíti az önkormányzat munkáját oly módon, hogy ezen eseményeken a helyi hatósággal együttműködve biztosítják a közrendet és a közbiztonságot. Így a békési polgárőrség nélkül ma már elképzelhetetlen lenne egy-egy helyi rendezvény biztosítása- hangsúlyozta Izsó Gábor polgármester. A város éppen ezért nyújtotta be pályázatát még nyár elején az Országos Polgárőr Szövetséghez. 2011-ben Békés mellett a másik díjazott város Dunaföldvár lett.