DABAS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. szeptember 7., szerda 18:52

Átadás előtt a megújult Táncsics Mihály Gimnázium
Dabas városfejlesztési projektjének zárásaként hamarosan átadásra kerül a megújult Táncsics Mihály Gimnázium épülete.

Dabason az elmúlt hónapban impozáns záróünnepség keretében már átadták a megújult Főteret és több, korábban elkészült városrehabilitációs beruházást, ám a gimnázium épülete csak a tanévkezdésre készült el. A beruházás látványos eredménye, hogy a múlt század közepének stílusjegyeit hordozó épület modern, XXI. századi iskolaépületté alakult át. A felújítás azonban nem kizárólag a homlokzatokat érintette, bővült az épület alapterülete, magastető került rá, megújultak a funkcionális belső terek és a belső udvar is. A  bővítés nyomán az épület földszintjén új könyvtár került kialakításra, míg az emeleti szinteken és a tetőtérben nyolc új tanterem, öt csoportszoba, és az oktatás igényeit kiszolgáló egyéb helyiségek kaptak helyet. A fejlesztéssel a Táncsics Mihály Gimnáziumban tanuló több mint félezer középiskolás oktatási körülményei ugrásszerűen javultak.
A fejlesztés során szorosan együttműködött Dabas Város Önkormányzata és a gimnáziumot fenntartó Pest Megyei Önkormányzat. A bővítés Pest Megyei Önkormányzat saját beruházásaként, míg az épület arculatát adó homlokzati felújítás Dabas funkcióbővítő városrehabilitációs programjának egyik elemeként valósult meg, az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával.