KAZINCBARCIKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. december 5., hétfő 13:41

Új munkahelyek a kazincbarcikai Herbolya projekt kapcsán
December 1-jén 213-ról 217-re emelkedett a Szociális Szolgáltató Központ engedélyezett álláshelyeinek száma – erről döntött legutóbbi munkaterv szerinti ülésén a kazincbarcikai képviselő-testület.

A létszámemelésre a több mint félmilliárdos, Európai Unió által támogatott Herbolya Régi-telep szociális városrehabilitációs program keretében kerülhetett sor.
A négy új munkatárs - a pályázati feltételeknek megfelelően - az akcióterületen élők szociális helyzetének javítását és mindennapjait segíti majd.
Közülük egy felsőfokú végzettségű, három pedig szociális gondozói képesítéssel rendelkezik.
A dolog érdekessége, hogy a szakemberek a projekt részeként indult felnőttképzési programban szerezték meg OKJ-s bizonyítványukat.
Ebben a munkában az önkormányzat partnere a Don Bosco Szalézi Rend és az általuk működtetett iskola volt.
Mint ismeretes: a projekt során három új funkciójú épületet vehetnek birtokba a városrészen élők. Közülük az egyik a napokban már műszaki szempontból átadott Családsegítő Központ, az új munkatársak itt tevékenykednek majd.