BUDAPEST FŐVÁROS VI. kerület - Terézváros Önkormányzata
2011. december 19., hétfő 16:53

Végérvényesen semmis az Andrássy 47. adásvételi szerződése
A Legfelsőbb Bíróság december 15-én hozott ítéletével hatályában fenntartotta a jogerős ítéletet, amely kimondta, hogy az Andrássy út 47. szám alatti épület adásvételi szerződése semmis. Így az ingatlan tulajdonjoga végérvényesen visszaszállt az önkormányzatra.

A Fővárosi Bíróság mint elsőfokú bíróság 2010. szeptember 20-án kelt ítéletében állapította meg, hogy az épületre vonatkozó adásvételi szerződés semmis, mivel az önkormányzat akkori képviselő-testülete elmulasztotta a nyilvános versenyeztetési eljárás lefolytatását. Az ítélet ellen az Ennet Kft. fellebbezést nyújtott be, azonban a Fővárosi Ítélőtábla 2011. március 11-én meghozott ítéltével az I. fokú ítéletet helybenhagyta. A jogerős ítélettel szemben ugyancsak az Ennet Kft. terjesztett elő felülvizsgálati kérelmet.
Az önkormányzat jelenlegi vezetése az épület helyzetének rendezése céljából folyamatosan tárgyal az Ennet kft. képviselőivel, s ezek eredményétől függően dönt majd az ingatlan sorsáról.