BUDAPEST FŐVÁROS VII. kerület - Erzsébetváros Önkormányzata
2012. február 7., kedd 15:51

Budapest, Főváros VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzat Sajtóközleménye

Budapest, Főváros VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzat a Polgári Védelemmel és civil szervezetekkel együttműködve két helyszínen biztosít védelmet a rászorulók számára a kerületben.

Balogh Zoltán a Fővárosi Polgári Védelemi Igazgatóság, VII. kerületi Kirendeltség főhadnagya a következő tájékoztatást adta: „A Nefelejcs utca 39. szám alatti éjjeli és nappali melegedőhelyiségben az elmúlt nap közel 50 rászoruló töltötte az éjszakát, s ez a szám folyamatosan növekszik. Amennyiben szükségessé válik, újabb helyiséget nyitunk a Dembinszky utcában, ahol további 30-35 fő éjjeli és nappali befogadására lesz lehetőség.”

A Bethlen Gábor utca és a Thököly út sarkán (a Keleti pályaudvar közelében) katonai sátrakban kialakított nappali melegedőben minden nap 300 adag meleg ételt és teát osztanak ki mindaddig, amíg az időjárási körülmények azt indokolttá teszik.

Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy fokozottan figyeljenek embertársaikra, s veszély esetén tájékoztassák őket a fenti lehetőségekről.

Budapest, 2012. 02. 07.

1 csatolt dokumentum Erzsébetváros sajtóközlemény