SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. február 19., vasárnap 13:57

Az ülés alatt bújt meg a három afgán
Szombaton, a délutáni órákban a Röszkei Határátkelőn egy Ford Galaxy típusú személyautó sofőrje jelentkezett belépésre. Az ellenőrzés során a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség rendőrének gyanús lett a görög állampolgárságú sofőr bolgár honosságú autója, így részletes vizsgálat alá vonta.
Az alapos ellenőrzés során az egyenruhások az átkelőn lévő szolgálati kutyát is bevonták, ami nem sokkal később befeküdt: az autó hátsó ülése alatt kialakított részben három afgán férfi bújt meg. Ők sem személyazonosságukat, sem pedig az ország területén való jogszerű tartózkodásukat nem tudták bizonyítani, így idegenrendészeti eljárás indult ellenük. A görög sofőrrel szemben - őrizetbe vétele mellett - embercsempészés megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárás indult.