SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. március 4., vasárnap 20:44

Trükkös autónepperek buktak meg Röszkénél
Péntekre virradó éjszaka jelentkezett kilépésre Magyarországról Röszkénél egy német rendszámú Opel Insigniával egy szerb állampolgárságú férfi. A rendőröknek egy német dokumentumot mutatott, mely szerint a járművet jogszerűen Németországban bérelte. Ellenőrzése során azonban a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség munkatársai megállapították, hogy vezetői engedélye teljes utánzat, így a férfit előállították. A további intézkedések során az is kiderült, hogy emiatt a német rendőrség is körözi az autót. A járművet a magyar rendőrök lefoglalták, az újvidéki férfi ellen pedig büntetőeljárást indítottak.
Büntetőeljárás indult az ellen a cseh férfi ellen is, aki a mára virradó éjszaka akart egy VW Borát kivinni az országból szintén Röszkénél. A határátkelőhelyen szolgálatot teljesítő osztrák rendőrtiszt megállapította, hogy a jármű alvázszámát átütötték, az eredeti alvázszámmal pedig a német rendőrség körözését rendelte el lopás miatt. A német rendszámú kocsit így szintén lefoglalták a magyar rendőrök.