SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. március 5., hétfő 08:11

Hamis ruhaszállítmány akadt fenn Nagylaknál
Több mint 13 ezer darab hamis márkajelzésű ruhát találtak szombaton a vámosok egy török textilszállítmányban Nagylaknál; a készlet piaci értéke meghaladja a 145 millió forintot.
Némedi Varga Éva, NAV Dél-alföldi Regionális Vám- és Pénzügyőri Főigazgatóságának sajtóreferense elmondta: a pénzügyőrök közúti ellenőrzést tartottak Nagylak térségében, amelynek során megállítottak egy török állampolgárságú férfi által vezetett, szintén török honosságú tehergépjárművet. A sofőr különböző textilárut szállított Törökországból, Belgiumba. A pénzügyőrök szigorított ellenőrzése során a rakományból összesen több mint 12 ezer darab márkavédett jelzésű termék - szabadidőruha, farmernadrág, férfiing, pulóver, deréköv - került elő. A szakértő előzetes véleménye alapján a ruházati termékek hamisítványok, azok forgalomba hozatalához nem rendelkeznek a jogtulajdonosok engedélyével. A pénzügyőrök a több mint 145 millió forint piaci értékű ruhaszállítmányt lefoglalták, a pénzügyi nyomozók ismeretlen tettes ellen áru hamis megjelölése bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt eljárást indítottak - közölte az őrnagy.