BUDAPEST FŐVÁROS VII. kerület - Erzsébetváros Önkormányzata
2012. április 24., kedd 11:01

Erzsébetváros elsőként fogad el forgatási rendeletet - sajtóközlemény
Erzsébetváros elsőként fogad el forgatási rendeletet

A 7. kerület vonzó a külföldi filmesek számára

Az utóbbi években egyre jobban megnőtt a kereslet a nemzetközi filmgyártó cégek, produkciós irodák részéről a fővárosi forgatási helyszínek iránt. Az Erzsébetvárosban található helyszínek is egyre népszerűbbek. Itt forgatott az utóbbi időben Angelina Jolie, Brad Pitt és rendszeres vendégünk Jeremy Irons, aki saját bevallása szerint imádja Erzsébetvárost. A napokban pedig Bruce Willis forgatja a kerületben filmjét A Good Day to Die Hard címmel. Mivel a forgatócsoportok jelentős kereskedelmi és vendéglátó-ipari forgalmat bonyolítanak a kerületben, Erzsébetváros önkormányzata olyan helyi rendeletet alkot, mellyel még több filmes produkciót hozhat a kerületbe. Vattamány Zsolt polgármester által jegyezett előterjesztés szerint egyfelől díjkedvezménnyel, másfelől pedig a közterület használati engedély kiadási idejének rövidítésével, racionalizálásával kívánja ösztönözni a filmkészítőket arra, hogy Erzsébetvárost válasszák.

2012.04.24.

1 csatolt dokumentum Erzsébetváros elsőként fogad el forgatási rendeletet