BUDAPEST FŐVÁROS XI. kerület - Újbuda Önkormányzata
2009. szeptember 9., szerda 15:33

Újbuda az elsők között nyújt segítséget a bajbajutott lakáshiteleseknek
A lakáshitelesek érdekében Újbuda önkormányzata módosította azon rendeleteit, amelyek szabályozzák a lakáshitelesek lakásainak megvásárlását és azok részükre történő bérbeadását. A gyors ügyintézés érdekében Újbuda önkormányzata a szeptember 3-i képviselőtestületi ülésen egy négyfős bizottságot hozott létre az elővásárlási döntések meghozatalára, és erre az évre 95 millió forintot különített el e célra.
A lakáshitellel rendelkező polgárokat védő törvénymódosítás 2010. december 31-ig lehetővé teszi, hogy azon lakásokra, amelyeket az adós fizetésképtelensége miatt elárvereznek, az önkormányzat elővásárlási jogot jelentsen be. A konstrukcióban az önkormányzat a végrehajtási eljárásba került lakásokat megvásárolja, és abban bérlőként a lakók tovább lakhatnak.
Újbuda önkormányzata a gyors intézkedéssel szeretné elkerülni, hogy a gazdasági válság következtében a lakáshitelüket fizetni nem képes családok az utcára kerüljenek.