HÉVÍZ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2009. szeptember 17., csütörtök 13:55

Hévíz, Európa 13. legkeresettebb gyógyturisztikai célpontja
A világ 37., Európa 13 legkeresettebb gyógyturisztikai célpontja Hévíz - állítja a TripAdvisor, az utazók számára a világon leghitelesebbnek tartott információs portál nemrégiben napvilágra került, folyamatosan frissített rangsora. Isztambul után pedig Budapest a világ nyolcadik, Európa második legjobb úti célja, ha gyógy- és egészségturizmusról van szó –kürtölte világgá szeptember derekán az internetes portál.

 
A kontinens legnagyobb termáltavát magáénak tudó magyar fürdővárost csak három török, két német egy francia, egy cseh, egy olasz, egy izlandi, egy spanyol és egy angol gyógyhely előzi meg a legkiválóbbnak tartott európai gyógyturisztikai célpontok között.  Hévíz lekörözte például Edipsost, a csodás görögországi tengerparti várost is, ahol egyszerre közel 80 természetes gyógyfürdő, forrás- és termálfürdő is megtalálható.
Mint közismert, Hévíz mára az ország legnagyobb reumás és mozgásszervi megbetegedéseket gyógyító fürdőhelyévé vált. A több ezer éves tőzegfenekű gyógytavat egy 38 méter mélyen fekvő forrásbarlang több, ásványi anyagokban gazdag, hideg és a meleg vizű forrásai táplálják. A 410 literes másodpercenkénti vízhozam mellett a tó vize három nap alatt kicserélődik. A feltörő víz hőmérséklete a forrásnál 38,5 oC, a tó hőmérséklete 24-38 oC között ingadozik, az évszakok időjárásainak megfelelően, ezért még télen is alkalmas a fürdőzésre. A víz nyugtató, ugyanakkor felfrissítő hatása mellett az egyenletes vízáramlás enyhe masszázsként hat a fürdőzőkre. Egyedi környezete miatt az élővilága igen különleges, gyönyörű látvány a tóba telepített vörös tündérrózsa, ami még késő ősszel is virágzik.
A gyógyvíz speciális összetételének és a tó medrét borító tőzegrétegnek köszönhetően, a gyógytó hatása igen széleskörű felhasználást tesz lehetővé, megelőzés és gyógyítás terén egyaránt. A komplex balneoterápia alapját képező gyógyiszap és gyógyvíz magában egyesíti a szénsavas, a kénes, a kálcium, magnézium, hidrogén karbonátos és enyhe radon emanációt tartalmazó gyógyvizek kedvező tulajdonságait.
Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.