SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. július 25., szerda 12:50

Három és fél kiló kábítószerrel bukott le
Három és fél kilónyi kábítószert találtak egy Opel típusú személygépkocsiban elrejtve a Röszke Autópálya-határátkelőhelyen ellenőrzést végző rendőrök.
Egy 30 éves szerbiai férfi jelentkezett belépésre egy Opel típusú személygépkocsi vezetőjeként a Röszke Autópálya-határátkelőhelyen.
Az ellenőrzést végző rendőrnek gyanús lett a férfi viselkedése, ezért elrendelte, hogy azt kábítószerkereső kutyával is vizsgálják át. Ennek során az autó számos rejtekhelyéről mintegy három és fél kilónyi marihuána anyagmaradvány került elő összesen hat csomagban.
A férfi kihallgatása során azt mondta a rendőröknek, hogy Svájcba tartott, de tagadta, hogy a kábítószerről tudomása lenne.
Ellene visszaélés kábítószerrel bűntette megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás a Szegedi Rendőrkapitányságon előzetes letartóztatása mellett.