SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. augusztus 20., hétfő 16:31

Öt potyautas a kamion rakterében
Újabb öt, kamionban megbújt embert fogtak el a Nagylaki Határrendészeti Kirendeltség munkatársai, ezzel ebben a hónapban már 72-re emelkedett az ilyen módszerrel próbálkozó határsértők száma.
Egy román rendszámú kamiont ellenőriztek tegnap reggel a nagylaki határátkelőhelyen a magyar és a román rendőrök. A raktér átvizsgálása során a fém alkatrészek között öt embert (2 marokkói, 2 algír, 1 mauritiusi) fedeztek fel az egyenruhások, akik így megbújva akartak illegálisan a schengeni övezetbe jutni. A határsértőkről a sofőrnek ezúttal sem volt tudomása, vélhetően egy a határ közelében lévő kamionparkolóban másztak fel a raktérbe.
Ebben a hónapban így már 72-re emelkedett azon illegális migránsok száma, akik ezzel a módszerrel próbálnak eljutni Nyugat-Európába.
Az eljárást velük szemben a román határőrizeti szervek folytatják le.