BUDAPEST FŐVÁROS XXI. Kerület - Csepel Önkormányzata
2009. szeptember 23., szerda 11:03

A Csepeli Önkormányzat egyhangú állásfoglalása a szlovákiai nyelvtörvény visszavonásáért
Tóth Mihály (MSZP), Csepel polgármestere, Nagyszalonta - a XXI. kerület partiumi testvérvárosa – polgármesterének, Török Lászlónak a kérésére a csepeli képviselő-testület elé terjesztette azt a kiáltványt, amelynek eddigi aláírói a szlovákiai magyarságot sújtó nyelvtörvény visszavonását kezdeményezték. Németh Szilárd, (Fidesz-KDNP) képviselő indítványára a testület még a napirendek tárgyalásának megkezdése előtt foglalt állást a dokumentumról. A jelen lévő 27 csepeli önkormányzati képviselő vita és ellenszavazat nélkül egyhangúlag úgy döntött, hogy a kiáltványban megfogalmazott állásfoglalást támogatja. (A kiáltvány teljes szövege a honlapon és a csatolt linkre kattkintva olvasható .)