Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége
2009. szeptember 29., kedd 15:04

A Helyi Önkormányzatok Napja 2009
A hét országos önkormányzati szövetség elnöksége által alkotott Önkormányzati Szövetségek Konzultatív Tanácsa harmadik ülésére – a TÖOSZ szervezésében - 2009. szeptember 30-án kerül sor a Pest Megyei Önkormányzat dísztermében. A tanácskozás munkaülésén megvitatják az önkormányzati rendszer továbbfejlesztésének és az önkormányzati érdekek érvényesítésének helyzetét, valamint szót váltanak a 2010. évi költségvetési törvényjavaslatról. A Konzultatív Tanács ülésére meghívást kaptak az országos önkormányzati szövetségek elnökségének tagjain túl, azon parlamenti képviselők, akik egyben önkormányzati tisztséget is betöltenek. A Konzultatív Tanács ülésére a Helyi Önkormányzatok Napján kerül sor, amelynek ünnepi részében dr. Csefkó Ferenc a KÖSZ főtitkára visszaemlékezésére kerül sor, valamint Molnár Gyula a TÖOSZ elnöke elismeréseket ad át. Az eseményen kerül sor a TÖOSZ elnöksége döntése alapján a 2009. évi Köllner Ferenc- Emlékdíjak átadására.