ALSÓMOCSOLÁD KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2013. január 13., vasárnap 19:28

Elindult a csapadékvizes beruházás II. üteme
Alsómocsolád Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be 2011. novemberében a Dél-Dunántúli Operatív Program keretén belül Helyi és térségi jelentőségű vízvédelmi rendszerek fejlesztése (DDOP-5.1.5/B-11) tárgyú felhívásra. A támogató 2012. márciusi döntése alapján az Önkormányzat 104 936 729.- Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

Az I. ütem folytatásaként a Kossuth utca, a Petőfi utca, a Széchenyi utca és a Rákóczi utca vízelvezető hálózatának, illetve a belterületet veszélyeztető Szent- András-árok lokális vízkár elhárítási fejlesztése valósulhat meg. A támogatás segítségével Alsómocsolád település belterülete mentesülhet a vízkár eseményektől.

2012. október 7-én az Önkormányzat a közbeszerzési eljárásban nyertes ajánlattevővel, a pécsi székhelyű WOLFBAU TEAM Kft-vel kötött Vállalkozási szerződést. A  beruházás várhatóan 2013. május 31-én befejeződik.