BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. január 16., szerda 17:06

Családbarát címmel és egy millió forinttal gazdagodott Békés város szociális központja
Családbarát Munkahely címet nyert a napokban a Békés Városi Szociális Szolgáltató Központ. Az intézmény az elismerés mellett egy millió forint pályázati támogatásban is részesül a közel jövőben. Ebből az összegből a családbarát munkahely kialakítását, fejlesztését megvalósító program és prevenciós tevékenység valósul meg az elkövetkező időszakban. Ennek okáért a békési szociális központ Jantyik utcai épületében játszósarkot alakítanak ki, mely fejlesztő játékokkal és egy laptoppal fog gazdagodni. Ez a kezdeményezés elősegíti a munka és magánélet összeegyeztetését, a családi, magánéleti és munkahelyi kötelezettségek összehangolását.
A pályázat kiírója és lebonyolítója az Emberi Erőforrás Minisztérium megbízásából a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet. A pályázat kerete egyébként 23 millió forint volt és egy nyertes legfeljebb 2 millió forinthoz juthatott.  Az ünnepélyes díjátadóra 2013. január 21-én kerül sor az Emberi Erőforrások Minisztériumának központi épületében. A címet  Balog Zoltán, miniszter és Soltész Miklós az EMMI, szociális, családügy és ifjúságügyi államtitkára adja át Kádasné Öreg Juliannának, az intézmény igazgatójának.