BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. január 23., szerda 12:05

Családbarát munkahely címet és egy millió forintot nyert a szociális központ
Családbarát Munkahely címet nyert a napokban a Békés Városi Szociális Szolgáltató Központ. Az intézmény az elismerés mellett egy millió forint pályázati támogatásban is részesült. Ebből az összegből családbarát munkahely kialakítására és fejlesztésére kerül sor . A békési szociális központ Jantyik utcai épületében játszósarkot alakítanak ki fejlesztő játékokkal és lap-toppal. Ez a kezdeményezés elősegíti a munka és magánélet összeegyeztetését, a családi, magánéleti és munkahelyi kötelezettségek összehangolását.
A pályázat kiírója és lebonyolítója az Emberi Erőforrás Minisztérium megbízásából a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet. A pályázat kerete egyébként 23 millió forint volt. Az ünnepélyes díjátadóra az Emberi Erőforrások Minisztériumának központi épületében került sor, ahol a címet Soltész Miklós, az EMMI szociális, családügy és ifjúságügyi államtitkára adta át Kádasné Öreg Juliannának, az intézmény igazgatójának.