BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. január 23., szerda 12:16

Energetikai korszerűsítések - Több mint 500 millió forintra pályázik Békés Város Önkormányzata
Újabb intézmények és épületek energetikai korszerűsítésére pályázik a békési önkormányzat — tudtuk meg Izsó Gábor polgármestertől. A projekt elképzelés kilenc épület, illetve épületegység modernizálását tűzte ki célként, energetikai szempontból. A pályázat többek között magába foglalja a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde három tagintézményének, a Korona Utcai Tagóvodának, a 2. Számú és 3. Számú Bölcsőde nyílászárócseréjét, utólagos hőszigetelését illetve kazáncseréjét.  Pozitív elbírálás esetén a beruházás 323 millió forintból valósul meg, melyből 274 millió 802 ezer forint pályázati támogatás, a fennmaradó 15 százalék pedig önerő.
Az önkormányzat szintén pályázatot nyújt be a városi sportcsarnok energetikai korszerűsítésére megújuló energiaforrással kombinálva. Ez a fejlesztés 155 millió 337 ezer forintos támogatás, 27 millió 412 ezer forintos önerő mellett, összesen 182 millió 750 ezer forintból valósulhatna meg.