BIATORBÁGY VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. február 18., hétfő 10:56

Székely zászló a biatorbágyi városházán
Biatorbágy Város Képviselő-testülete a 2013. február 14-i közmeghallgatással egybekötött ülésén döntött a székely zászló kitűzéséről. Ezzel Budafok-Tétény Önkormányzatának felhívásához csatlakozva Biatorbágy is szolidaritást vállalt az erdélyi magyarokért, a magyar nemzeti összetartozás közös ügyéért.

A kezdeményezést a képviselő-csoportokon túl a Fidesz és a Jobbik helyi szervezete, valamint a Biatorbágyi Székely Kulturális Egyesület is támogatta. A lobogót a Biatorbágyi Székely Kulturális Egyesület ajánlotta fel a városnak. A Faluházban tartott fórumot követően a közmeghallgatás résztvevőinek egy csoportja Tarjáni István polgármester vezetésével átvonult a Városháza elé, ahol a zászló ünnepélyes kihelyezése során elénekelte a magyar és székely himnuszt.