TOKAJ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. március 10., vasárnap 15:59

Lázas készülődés a Tokaji rekordkísérletre
Egy 25 éves évfordulót nagyon komolyan kell venni, különösen, ha ez két várost összeköt. A Tokaj -Oestrich-Winkel Baráti Társaság német vezetősége azért érkezett Tokajba, hogy a szeptember 21-i eseményeket egyeztessék. Lemérték azt a 1025 méter tálvolsagot is, ahova ősszel kb 20500 pohár Tokaji bort fognak kihelyezni, melyet a látogatók elfogyaszthatnak a Guinnes rekord rögzítése után.

Az eseményre várják a Tokaji bortermelők jelentkezését és a rajzpályázat pályázóit a tokaji Makk Marci Panzióban .
A hétvégi tárgyalások, amelyek helyszíne a tokaji Paulay Borház volt, más témára is kiterjedtek. A német partnerek nagyon szeretnék, ha a baráti társaság megfiatalodna, illetve lenne egy fiatalokból álló szekciója, mindkét fél részéről. Így számítanak a 14-22 évesek jelentkezésére csereprogramon valo részvételre. Ebből az okból utazott a delegációval együtt legújabb tagjuk a 22 éves Felix Hertlein, aki esemény managementet tanul a frankfurti egyetemen és egy Oestrich-Winkel-i borászat gyakornoka is. Az első csoport fiatal az októberi Harcsafesztiválra érkezik Tokajba.

7 csatolt kép 5671234