BUDAPEST FŐVÁROS XI. kerület - Újbuda Önkormányzata
2013. április 15., hétfő 21:33

Fát állítottak az erdélyi cserediákok
A Szent Benedek iskolaközpont előtti kertben a barátság és a közös élmények emlékére ültettek el közösen egy fát az iskola tanulói, tanárai és az a 40 cserediák, akik Csángóföldről érkeztek Budapestre. Az egyhetes kölcsönös vendégeskedés alatt a nagyvárosi pörgéstől és forgalomtól fejüket kapkodó hegylakó erdélyiek, és a vidéki élet szépségeitől elámuló budapestiek egyaránt rengeteg tapasztalatot szereztek.

A faültetésen a Szent Benedek Iskola igazgatója, Deák István elmondta, fontosnak érezte, hogy diákjai megismerjék a külhoni szórványmagyarság életét, a Csángóföldön elszigetelten élő fiatalokat, hiszen ők is szerves egészét képezik a magyar nemzetnek. -Egy hónapja töltöttünk el egy hetet Csángóföldön, ahol fantasztikus élményekben volt részük a diákjainknak, ők pedig hozzánk látogatva ismerhették meg a fővárost, de Esztergomba is ellátogattak - számolt be a csereprogram tapasztalatairól az igazgató.

T.D. - ÚjbudaTV

4 csatolt kép 2341