Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ)
2009. november 21., szombat 09:11

A Magyar Önkormányzatok Szövetsége elfogadhatatlannak tartja a kormány lépéseit az MTV ellen
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége aggodalommal figyeli a Magyar Televízió költségvetésének drasztikus csökkentését.

A MÖSZ úgy ítéli meg, hogy az MTV működésének ellehetetlenítése mellett az indokolatlan mértékű megvonások következménye lesz a hat regionális híradó megszűnése is.

-  Elfogadhatatlannak tartja, hogy ezzel, az amúgy is teljes mértékben kiszolgáltatott és kivéreztetett helyi és területi önkormányzatoknak nagymértékben szűkül a szabad vélemény nyilvánítási lehetősége.

-  Elfogadhatatlannak tartja a szólás szabadságának ilyen formában várható korlátozását, ami nemcsak a demokratikus alapjogokat sérti, hanem ellene megy az uniós normáknak is.

A Magyar Önkormányzatok Szövetsége  kéri a kormányt, hogy haladéktalanul tegye meg a szükséges intézkedéseket az Magyar Televízió jövő évi biztonságos működése érdekében.

2009-11-21

Dr. Gémesi György