Önkormányzati Minisztérium
2009. november 26., csütörtök 11:12

Az E-közigazgatás a témája az ETK Önkormányzati Klub következő rendezvényének.
A december 3-án megtartásra kerülő konferencia és workshop előadói beszélnek majd, többek között, az önkormányzatokat érintő jogszabályi változásokról, a kistérségek és önkormányzatok számára készült E-önkormányzati stratégiakészítési ajánlásról, az egyablakos ügyintézési pontok felállításának kötelmeiről az EU-ban, az ehhez tartozó „Szolgáltatási Irányelv” végrehajtásáról és a kapcsolódó fejlesztésekről.
Bemutatásra kerülnek különböző, az önkormányzatokat segítő szoftverek és rendszerek, úgymint Önkormányzati E-szoftverek, egy elsősorban a kis és közepes önkormányzatok számára kifejlesztett excel alapú költségvetés tervező rendszer, E-tender néven az elektronikus közbeszerzési folyamatot támogató rendszer.