CEGLÉD VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. szeptember 19., csütörtök 09:53

A Kossuth-toborzó 165. évfordulójára emlékezik Cegléd
Háromnapos hagyományőrző rendezvénysorozattal emlékezik meg Cegléd Kossuth Lajos 1848. szeptember 24-ei ceglédi toborzóbeszédéről. A programok ingyenesek és sajtónyilvánosak.

Cegléd 17 éve hivatalosan is megemlékezik arról a napról, amikor alföldi toborzó körútjának első állomásán a város polgárait személyesen szólította meg Kossuth Lajos, a Honvédelmi Bizottmány elnöke, Magyarország kormányzó-elnöke.

A Kossuth toborzó beszédet szeptember 20-án pénteken 11 órakor Nagyidai Gergő, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház színművésze adja elő a beszéd eredeti helyszínén, a Kossuth és a Szabadság tér sarkán. Szomaton 10 órától 13 óráig tart majd a hagyományőrző egyesületek felvonulása, ezután Földi László polgármester állampolgári, díszpolgári és testvérvárosi címeket ad át.

A részletes program az alábbi linken elérhető!