CEGLÉD VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. szeptember 19., csütörtök 11:15

Az első magyar világbajnok birkózóról nevezik el a Ceglédi Városi Sportcsarnokot
Gál József, Magyarország első birkózó világbajnoka lesz a névadója a Ceglédi Városi Sportcsarnoknak. A névadó ünnepséget 2013. szeptember 20-án pénteken 8.00 órától tartják.

Köszöntő beszédet mond Földi László polgármester, fideszes országgyűlési képviselő, aki korábban napirend előtti felszólalásával az Országgyűlésben kezdeményezte az egységes magyar politikai kiállást a birkózó sport olimpiai sportágként való megtartásáért. Cegléd komoly birkózó sikerekkel büszkélkedhet, a város ezért kapta 2010-ben „A Birkózás Városa” címet a Magyar Birkózó Szövetségtől.

Gál József 1950. március 24-én nyerte Magyarország első világbajnoki címét kötöttfogású birkózásban, középsúlyban. Felnőtt magyar bajnokságot nyert 1941-ben, 1942-ben, 1943-ban, majd 1948-ban, 1949-ben és 1954-ben. Cegléd Város Díszpolgára, nevét emléktábla is őrzi a Pest megyei városban. A ceglédi sportgálák időpontjai immár több mint tíz éve kötődnek Gál József március 24-ei sikeréhez.

A jelenleg is tartó budapesti Birkózó Világbajnokságon szombaton és vasárnap is tatamira lép két éremesélyes ceglédi: Lőrincz Tamás és Lőrincz Viktor.