Önkormányzati Minisztérium
2010. január 19., kedd 15:36

Települési közbiztonság és a közrend védelme
Az ETK Önkormányzati Klub következő klubnapján,  2010. február 18-án az önkormányzatok, a települési vezetők szemszögéből fogja körüljárni a települési közbiztonság kérdését. A közbiztonság „hagyományosan” nagyvárosi problémaköre sajnos áttolódott, pontosabban kiszélesedett, és a közepes és kistelepülések is küszködnek már a közrend fenntartásával. A szakmai napon szó esik majd a közbiztonság  megerősítésének állami és önkormányzati  feladatairól és lehetőségeiről, a jegyzői hatáskörök kiszélesítéséről, a helyi szintű szolgáltatásokról és kötelezettségekről, a településőr program eredményeiről, a rendészeti szervek és civil szervezetek kapcsolatáról. A részletes program illetve tájékoztató a jelentkezési lehetőségekről az ETK Szolgáltató zRt. honlapján található.