Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége
2010. február 2., kedd 09:45

A TÖOSZ elnöksége elkötelezte magát a családon belüli erőszak ellen
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnökségi ülésén résztvevő polgármesterek  aláírták azt a szimbólumnak számító lila szalagot amellyel a településvezetők elítélik a nők elleni, családon belüli erőszak minden formáját. Rauh Edit, az SZMM esélyegyenlőségi szakállamtitkára Lila szalaggal a nők elleni, családon belüli erőszak megszüntetéséért címmel tartott előadást az elnökségi ülésen résztvevőknek.
 Az államtitkár hozta magával azt a nagy szalagot, melyet jelképesen aláírtak a jelenlévő polgármesterek.

A Nők Elleni Erőszak Felszámolásának Nemzetközi Napjáról:
Az ENSZ-közgyűlés 1999. december 17-én foglalta határozatba, hogy november 25-e a Nők Elleni Erőszak Felszámolásának Nemzetközi Napja legyen. A cél az, hogy felhívják a közvélemény figyelmét az erőszak megszüntetésének fontosságára, mely létező, mindennapi probléma. Ezen a napon a lila szalag viselése jelképezi a hasonló gondolkodást.