MEZŐHEGYES VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT
2014. április 8., kedd 08:16

MOBIL DEFIBRILLÁTORT adtak át Mezőhegyesenen
Rövid, külsőségektől mentes „ünnepségen” Kovácsné dr. Faltin Erzsébet polgármester „A tanyák, valamint az alföldi tanyás térségek megőrzése és fejlesztése érdekében a települési és térségi fejlesztések támogatására” kiírt pályázat keretében az Önkormányzat által beszerzett LIFEPAK CR Plus defibrillátort a tanyagondnokok, az Általános Iskola és Diákotthona, a Gyermek és Családsegítők, az Idősek Klubja, a Művelődési Központ rendelkezésére bocsátotta. A jövőbeli alkalmazók, mintegy 30 fő, az elmúlt másfél évben elsajátították az elsősegélynyújtás alapvető szabályait és gyakorlatát. A készülék kezelését és működési elvét Kégli Szabolcs a SCART Kft. kereskedelmi képviselője mutatta be a potenciális kezelőknek és az érdeklődőknek. A LIFEPAK CR Plus defibrillátor könnyen kezelhető, hangüzenetekkel utasítást adó egygombos készülék.
Reméljük soha nem kell használni!