KAPOSVÁR MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2014. május 10., szombat 11:43

Az országban az elsők a kaposvári önkéntesek
Megköszönte a KÖTÉL életmentő egyesület munkáját Szita Károly polgármester a szombati áldozatvédelmi napon, és gratulált ahhoz hogy az országban a kaposvári az első önkéntes egyesület, amely május 1-től önálló beavatkozási jogot kapott a katasztrófavédelemtől.

-Büszkék vagyunk a KÖTEL-es életmentőinkre, hiszen már többször bizonyították rátermettségüket. Ott voltak a 2005-ös és 2010-es árvíznél, amikor a Kapos 5000 ember életét veszélyeztette, segítettek a SZÜV-székházban keletkezett tűznél, de mondhatnám a húskombinátnál történt ammóniaszivárgást is - ezekkel a szavakkal köszönte meg Szita Károly az önkéntes tűzoltók munkáját.

A polgármester a szervezet éves működéséhez 700 ezer forintról szóló adományozólevelet is átadott Bodó Lászlónak.