KAPOSVÁR MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2014. május 22., csütörtök 10:43

Fiatal vállalkozók indulását támogatja Kaposvár
35 év alatti vállalkozókat támogat Kaposvár azzal, hogy 100 Ft/m2/hó áron adja bérbe számukra a sétálóutcán lévő üzlethelyiségeit.

- Egy vállalkozásnál mindig az indulás a legnehezebb, hiába van egy jó ötlet, ha nincs elegendő tőke hozzá. Kaposvár ebben szeretne segíteni a fiataloknak. Melléjük áll azzal, hogy egy frekventált helyen kínál olcsó üzlethelyiséget. - mondta Szita Károly polgármester a kedd esti rendkívüli közgyűlésen, ahol a képviselők támogatták a javaslatot.

Eszerint összesen hat darab Ady Endre utcai, valamint Fő utcai üzletre pályázhatnak a 35 év alatti vállalkozók. Az első két évben kapnák 100 Ft/m2/hó áron, utána megegyezhetnének a további árról az önkormányzattal.

Kaposvár belvárosi üzleteinek kétharmada egyébként ki van adva, mindössze egyharmaduk üres. De most ezek többsége is elkelhet.