BUDAPEST FŐVÁROS VII. kerület - Erzsébetváros Önkormányzata
2014. október 1., szerda 16:13

EB OVO 2014. díjat kapott Erzsébetváros
A kulturált kutyatartásra való nevelésért és a Felelős Gazdi program elindításáért kapott elismerést a VII. kerületi önkormányzat az EB OVO Egyesülettől. „Nagyon örülök, hogy megkaptuk ezt díjat. Fontos, hogy egy ilyen sűrűn lakott kerületben a kutyások és nem kutyások is együtt tudjanak élni, és természetessé váljon a kulturált állattartás minden generáció számára. Ebben szeretnénk mi segíteni az erzsébetvárosiaknak.” – mondta el Vattamány Zsolt, Erzsébetváros polgármestere. Díjazták a kerület vezetésének nyitott és innovatív gondolkodását és a szándékot arra, hogy elősegítsék a kutyás és nem kutyások közötti párbeszédet, valamint terjesszék a felelős városi kutyatartás alapvető szabályait. „Az önkormányzat felismerte azt az újszerű szükségletet, amely a városi kutyatartók életmódjából fakad, és egy remek programot indított a kerületben, melynek hitelességét adja a civil bevonás, ezáltal a szakmaiság előtérbe helyezése. Gratulálunk!” – nyilatkozta Csonka Berta, az egyesület vezetője.

1 csatolt kép EB OVO