ÚJSZENTIVÁN KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2014. október 22., szerda 10:14

Elkezdődött az újszentiváni kerékpárút újabb szakaszának építése
A nemrégiben lezárult nyílt PRAG eljárás keretében a Zengő Alföld Kft. építi meg a közel 1800 méter hosszú és 5 méter széles aszfaltos kerékpárutat. A jelenlegi beruházás kapcsolódik a Szeged-Szőreg-Törökkanizsa között kiépített kerékpárút  I-es és II-üteméhez. Az új útszakasz Újszentiván déli részén épül meg.
A tervek szerint, amennyiben az időjárási viszonyok lehetővé teszik, az új szakasz még ebben az évben átadásra került. A beruházás teljes költségvetése 717 300 euro, amely megközelítőleg 220 millió forint. A projekt részeként Törökkanizsán is folytatódik a korábban megkezdett kerékpárút építése. A program 5 % önerő mellett 85 % Európai Unió és 10 % Magyar Állam támogatásával valósul meg.
A projekt a Magyar-Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 keretében valósul meg, a Magyar Állam kiegészítő támogatásával.

2 csatolt kép Indul az építkezés 1Indul az építkezés
1 csatolt dokumentum Közlemény