BUDAPEST FŐVÁROS XIII. kerület Önkormányzata
2014. november 7., péntek 12:08

2003 óta – országosan is egyedülállóan - ingyenes a bölcsődei ellátás a XIII. kerületben
A XIII. kerületi képviselő-testület döntése értelmében már 11 éve ingyenes a bölcsődei ellátás a városrészben.

A gyermekek napközbeni ellátására a fővárosban a legtöbb (több mint ezer) bölcsődés korú gyermek ellátását a XIII. kerület biztosítja. Minden jogos igényt kielégítünk. Nálunk az étkezés és a napközbeni ellátás is ingyenes. A fővárosban elsőként, egyedülállóan vezettük be a családi napközi hálózatot, összesen 77 férőhellyel. A közeljövőben újabb 28 bölcsődei és 21 családi napközis férőhellyel bővítjük a bölcsődék befogadóképességét.

Az önkormányzat örömét fejezi ki minden esetben, amikor a több mint egy évtizede meglevő példáját más kerület is követi és megteremti a családtámogatás anyagi feltételeit. Mint ahogyan ez történt most egy szomszédos kerület esetében.