BUDAPEST FŐVÁROS III. kerület - Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
2015. január 21., szerda 15:27

Az Óbudáról elhurcolt németekre emlékeznek
A magyarországi németek elhurcolásának emléknapján tartotta a koszorúzással egybekötött első megemlékezését Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata, a Német Nemzetiségi Önkormányzat és a „Braunhaxler” Egyesület a Fő téri emléktáblánál január 18-án.

Az esemény az Óbuda-Békásmegyer Német Nemzetiségi Önkormányzata által meghirdetett, a „malenkij robotra” elhurcoltak 2015-ös emlékév nyitórendezvénye. Az emlékév fővédnöke Bús Balázs polgármester.
A következő megemlékezés a Németországba kitelepített civil németajkú lakosság emlékére 2015.01.25-én kerül megrendezésre.

MEGHÍVÓ

Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata, Óbuda-Békásmegyer Német Nemzetiségi Önkormányzata és a „Braunhaxler” Egyesület tisztelettel meghívja önt 2015. január 25-én, a Németországba kitelepített civil németajkú lakosság emlékére rendezett megemlékezésre.

Program
11:00 Szentmise (helyszín: Békásmegyeri Szent József templom, Budapest III., Templom utca 18.)
12:00 Megemlékezés a templom falán található emléktáblánál
Ünnepi beszédet mond: Bús Balázs polgármester

A teljes cikk Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata honlapján olvasható.

1 csatolt kép koszorúk