OROSZLÁNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. február 1., vasárnap 19:06

Az önkormányzat országos elnöke is Oroszlányban bálozott
Tizennyolcadik alkalommal rendezték meg szombaton farsangi mulatságukat az oroszlányi szlovákok, hiszen a vízkereszttől (január 6.) hamvazószerdáig (húsvét előtti 40. nap) tartó időszak a bálok és vidám összejövetelek ideje.

Hagyományosan kenyérrel és pálinkával várták a vendégeket a település gimnáziumának nagytermében, majd Hollerné Racskó Erzsébet az Országos Szlovák Önkormányzat elnöke és Szabó Istvánné, a nemzetiségi önkormányzat városi elnöke köszöntötte a farsangolókat, akik a nyitótáncot a szlovák édes kelt tésztából készült lakodalmi süteménnyel, a brána kaláccsal jártál el.

A megnyitóünnepséget a bánhidai Vértes-Gerecse Vegyes Szlovák Énekkórus és a helyi Kridlovka Ifjúsági Fúvószenekar produkciója tette emlékezetessé, s az, hogy a felvidéki partnertelepülések képviseletében Vágsellyéről és Kovácsiból érkezett delegációk hajnalig együtt mulattak az oroszlányi szlovákokkal a pilisszántói "Mosoly" zenekar muzsikájára.