BORDÁNY NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2015. február 5., csütörtök 16:00

„A jobb internet közös ügyünk!” - Biztonságosabb Internet Nap Bordányban is
A Biztonságosabb Internet Nap része annak a globális kampánynak, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet a minden felhasználó, de elsősorban a gyermekek és fiatalok számára elérhető online technológiák és mobil eszközök felelős és biztonságosabb használatára. A rendezvényt az Európai Bizottság Safer Internet Programja keretében az Insafe és az INHOPE (a Biztonságosabb Internet Centrumok hálózata és az Internet Forródrótok Nemzetközi Egyesülete) szervezi.
A Biztonságosabb Internet Napot mára már a világ számos országában megtartják. A minden év második hónap második hetének második napján megtartott eseményhez idén először csatlakozik Bordány. A 2015. február 10-ei rendezvény célja, hogy felhívja a szélesebb közönség, ezen belül is elsősorban a fiatalok és gyermekek, valamint a nyugdíjas korosztály figyelmét a mobiltelefonok és online technológiák tudatosabb és biztonságosabb használatára. A Nefelejcs Nyugdíjasklub tagjai a számítógép- és internet-használati tanfolyam keretein belül ezen a napon fognak megismerkedni az internettel. A nap szlogenje: “A jobb internet közös ügyünk!”