UKK KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2015. március 3., kedd 23:36

Bezárt általános iskolából művelődési ház készült
Ukkon 101 évig működött általános iskola, melyet 2014-ben be kellett zárni. Komendánt Irén polgármester és képviselő társai elhatározták, hogy az épületet belső felújítási munkálatok után maximálisan kihasználják a közösségi élet fellendítésnek érdekében. Az ingatlan új funkciót kapott. 2015. március 7-én 14 órakor kerül átadásra ünnepélyes keretek közt a település Művelődési háza, melyet az Ukkon született Rákosi Viktor íróról neveztek el. A kis község eddig a kulturális rendezvényeit a régi iskola ebédlőjében tartotta Művelődési ház hiánya miatt.  A felújítási munkálatokat az értékteremtő közfoglalkoztatási programok keretén belül közfoglalkoztatottak és a helyi szociális szövetkezet dolgozói végezték. A felújítási munkálatok májusig folytatódnak az épület többi részén. Májustól az intézmény a Polgármesteri Hivatalnak, valamint a Rákosi Viktor Könyvtárnak és Emlékszobának is új otthont biztosít.