BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. április 17., péntek 12:43

Újabb békési kiválóságokat köszöntöttek Békés város ünnepi testületi ülésén
Békés várossá nyilvánításának 42. évfordulójának alkalmából, április 15-én került sor Békés város kiválóságainak elismerésére. A kulturális központ színháztermében tartották azt az ünnepi képviselő-testületi ülést, amelyen a „Civilek a Városért”, a „Békés Városért” kitüntetések valamint a „Békés Város Díszpolgára” és „Az Év Békési Sportolója” elismerő címek kerültek átadásra.
2015-ben a „Civilek a Városért” kitüntetésre egy, a „Békés Város Díszpolgára” címre egy, javaslat érkezett, „Békés Városért” kitüntetés adományozására négy békési kiválóságot terjesztettek fel.

Békés Város Képviselő-testületi döntése alapján „Civilek a Városért” kitüntetésben részesült a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde Kórusa, „Békés Városért” kitüntetést kaptak: Dacziné Dúzs Julianna hobbikertész, a Békés és Környéke Biokultúra Egyesület egykori elnöke, jelenleg titkára, Püski Sándor grafikusművész és Juhász Zoltán Aranykoszorús cukrászmester. Posztumusz „Békés Város Díszpolgára” címet kapott néhai Dr. Hepp Ferenc, sportorvos, a magyar női kosárlabda válogatott keretorvosa. Az emlékplakettet testvérei vették át.

A 2014. évben végzett kimagasló sportteljesítményükért elismerést kaptak: Nyeste Ágnes atléta, a Békési Diákok Atlétikai Clubjának versenyzője, ifjúsági országos magyar bajnok; Laczó Dániel, ifjúsági világbajnok kenus, a Békési Kajak-Kenu Club kiválósága valamint Fekécs Sámuel ökölvívó, aki a Békési TE Súlyemelő Szakosztályának serdülő magyar bajnoka.