KISTELEK VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. június 2., kedd 23:38

Lezárult a BMX krosszpálya és görpálya ,játszótér kivitelezési projekt
Kistelek Város Művelődéséért és Sportéletéért Közhasznú Közalapítvány támogatást nyert BMX krosszpálya, görpálya és játszótér kialakítására a Pap fenyves mellett található 0287/8 helyrajzi számú területen. A 29 520 145 Ft támogatást az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alap biztosította,a falufejlesztési program keretin belül. A támogatás 100%-ban, bruttó összegben fedezte a beruházás költségeit. Kialakításra került  egy 500m hosszú és 10m széles BMX krosszpálya,ugratókkal,rázókkal,asztalokkal, egy aszfaltalapú görpálya különféle Orange Ramp ügyességi  sportelemekkel,és egy 600m2-es játszótér a következő eszközökkel: csúszdaház mászóhálóval, hárommodulos mászó, babaház, hintaállvány madárfészek hintával, hintaállvány laphintákkal, libikóka, nyújtó- amőba tekergő kombináció, góliát mászóház, görgős járó.
A sportlétesítményt azóta folyamatosan használják a fiatalok. Görkorcsolyások,ügyességi kerékpárosok, krosszkerékpárosok,a játszóteret felkeresik óvodás és kisiskolád csoportok,családok.
A szabadidőpark elérte célját,megmozgatja a fiatalokat.
A projekt záró beszámolójának elfogadásával az adminisztratív feladatok is befejeződnek.

Hellné Vass Rozália elnök,projektvezető

2 csatolt kép használatbanprojekttábla