RECSK NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2015. július 28., kedd 10:34

NAPELEMEK TERMELIK A VILLAMOSENERGIA KÉTHARMADÁT RECSK ÖT KÖZINTÉZMÉNYÉBEN
A sikeres műszaki átadást követően megkezdte működését az öt napelemes rendszer. A Magyar Állam és az Európai Unió KEOP-4.10.0/N/14-2014-0326 azonosítójú pályázati támogatásával a Csengővár Óvoda, Idősek Napközi Otthona, Művelődési Ház, Polgármesteri Hivatal, Rendőrség és Családsegítő épülete kapott megújuló áramtermelést. Éves átlagban 22 997 kWh villamosenergia kerül helyben előállításra, ami a szokásos éves felhasználás 70%-át teszi ki, vagyis az éves villanyszámla ezeken a helyeken az egyharmadára csökken majd. Az öt helyszínen összesen 97 db egyenként 255 W teljesítményű – hazai összeszerelésű – napelem panel került telepítésre. A napelemek által előállított egyenáramot 6 db inverter alakítja át váltakozó árammá, összteljesítményük 25,6 kVA. A projekt teljes beruházási költsége 21 333 ezer Ft, a vissza nem térítendő támogatás mértéke 19 404 ezer Ft. A projekthez az önkormányzat által biztosított önerő két év alatt térül vissza.