MERNYE KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2015. szeptember 14., hétfő 14:16

Korszerű felszerelések a mernyei egészségházakban
Teljesen megújult eszközpark szolgálja a gyógyítást Mernyén, ahol holnaptól már a pályázati támogatás révén korszerűsített rendelőkben fogadják a betegeket. A somogyi település önkormányzata több mint 13 millió forintos forrást nyert egészségügyi szolgáltatásának fejlesztésére.

Mernye Község Önkormányzata két háziorvosi szolgálatot, egy fogorvosi szolgálatot és két védőnői körzetet tart fenn a lakosság egészségügyi ellátására. A fogorvosi és a védőnői ellátás a környező településeket is szolgálja, ugyanis Ecseny, Felsőmocsolád, Polány és Somogygeszti is átadta e feladatainak biztosítását Mernyének. A településen két helyszínen működtetett egészségházak korszerűsítésére a dél-dunántúli egészségügyi alapellátás fejlesztésére kiírt pályázaton nyertek 13.344.335 Ft vissza nem térítendő támogatást az Európai Unió Regionális Fejlesztési Alapjából. E forrás segítségével most új bútorok – többek között gyógyszerszekrény, terápiás asztal, műszerasztal, fogorvosi székek –, valamint különböző orvosi eszközök (például defibrillátor, fogászati kezelőegység) és számítástechnikai berendezés kerültek a rendelőkbe. A frissen festett egészségügyi intézményekben a várókban is új bútorzattal találkozhatnak a betegek. A „Mernyei egészségházak fejlesztése” című projekt során megvásárolt felszerelések három orvos munkáját és több mint 3000 ember ellátási színvonalának emelését szolgálják.