BUDAPEST FŐVÁROS XVIII. kerület - Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata
2015. szeptember 30., szerda 16:23

Elkezdődött a Csibekas Bölcsőde, a Szivárvány és a Zenevár Óvoda épületenergetikai fejlesztése a XVIII. kerületben
A beruházás keretében Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata több mint 147 millió forintot fordít az intézmények homlokzati hőszigetelésére, nyílászáróinak cseréjére, tetőszigetelésre és fűtéskorszerűsítésre, amelyből 128 millió forint az uniós forrás.
A beruházás eredményeként az intézmények üvegházhatású gázkibocsátása éves szinten várhatóan 73,58 tonnával, energiafelhasználása 913 GJ-lal fog csökkenni. Ez a korábbi állapothoz képest 52,85%-os megtakarítást jelent.
A számszerűsíthető eredményeken túl a projekt megvalósulásától azt is várjuk, hogy az intézmények épületei szebbé, használatuk komfortosabbá váljon.

Fontos tudni, hogy a most induló fejlesztés nem egyedülálló a kerületben. Az Önkormányzat vezetése mindig is kiemelt figyelmet fordított a környezettudatos megoldások alkalmazására, a fejlesztések fenntarthatóságára.
Elkötelezett munkánk eredményeként (a korábban már korszerűsített intézményekkel együtt) az év végére közel 20, energetikai szempontból teljesen megújult bölcsődéje, óvodája és iskolája lesz a kerületnek.

A projekt azonosító száma: KEOP-5.7.0/15-2015-0161.
A támogatás összege: 127.988.635 Ft.
A projekt az Európai Unió támogatásával, a Kohéziós Alap társfinanszírozásával valósul meg.

A Csibekas Bölcsőde, a Szivárvány és a Zenevár Óvoda épületenergetikai fejlesztése
Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata
Cím: 1184 Budapest, Üllői út 400.

1 csatolt dokumentum sajtóközlemény