BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. november 16., hétfő 11:32

2016 januárjától indul Békés város új honlapja
Jövő év januárjában indul Békés Város Önkormányzatának megújult, ügyfélközpontú internetes felülete, ami azt jelenti, hogy az összes ügyfajta, amely a Békési Polgármesteri Hivatalban kerül intézésre, leírással, jogszabályi háttérrel és a szükséges nyomtatványokkal együtt elérhető lesz asztali számítógép, laptop, tablet és okos telefon segítségével is.

Ügyfélbarát honlapon fogja tájékoztatni a lakosokat és az ügyeiket intéző állampolgárokat Békés Város Önkormányzata többek között az aktuális hírekről, a lakosságot érintő jogszabályi változásokról, a képviselő-testület döntéseiről. A vakok és gyengénlátók is könnyen tudnak majd tájékozódni az oldalon, számukra a weblap oly módon egyszerűsíti le a szöveg formátumát, hogy a felolvasóprogramok a mondatokat a képektől és a formázásoktól mentesen használhassák. A gyengén látóknak a megszokott ikont, a sárga alapon három fekete pöttyöt kell keresniük majd az oldalon, hogy a számukra megfelelő betűméretben olvashassák az információkat. Izsó Gábor polgármester bízik abban, hogy a megjelenésében friss és funkciójában ügyfélközpontú honlap megkönnyíti a lakosok tájékozódását és eligazodását a közigazgatási ügyekben. Igyekeztünk minél egyszerűbb és sokkal használhatóbb honlap struktúrát kialakítani, ami tényleg a lakosság szolgálatába állítható. Az oldalon néhány kiemelt információ angol és német nyelven is elérhető lesz – tudtuk meg a polgármestertől. Békés Város Önkormányzatának megújuló honlapjának címe továbbra is a marad.